Частка ОПЕК в структурі імпорту сирої нафти до Індії у квітні впала до історичного мінімуму на рівні 46%, тоді як обсяги закупівель дешевшої російської нафти досягли нового рекорду, передає CNBC з посиланням на дані відстеження танкерів.

За даними Vortexa, частка ОПЕК за рік скоротилася на 26 відсоткових пунктів: з 72% у квітні 2022 року до 46%, або 2,1 млн барелів на добу у квітні цього року. 

Водночас частка Росії в структурі імпорту сирої нафти до Індії різко зросла: з менше 1% до російського вторгнення в лютому 2022 року до 36%, або 1,67 млн барелів на добу у квітні 2023 року. Тепер імпорт нафти з Росії перевищує сумарні закупівлі Індією сировини в Іраку та Саудівській Аравії, які були найбільшими постачальниками в останнє десятиліття.

Загалом Індія в квітні імпортувала 4,6 млн барелів нафти на добу. Найбільшим постачальником для країни була Росія. На другомі місці – Ірак, звідки було імпортовано 810 тис. барелів на добу. На третьому місці – Саудівська Аравія, звідки Індія отримала 670 тис. барелів на добу.

«Імпорт російської нафти в Індію в квітні знову встановив новий рекорд, але зростання в порівнянні з попереднім місяцем сповільнилося і, можливо, досягне піку в цьому місяці», – сказала Серена Хуанг, керівник відділу аналізу Азіатсько-Тихоокеанського регіону Vortexa.