20 лютого, 2024, 12:05

Постачання дизпалива з Індії до Європу за перші два тижні лютого становили в середньому 18 тис. барелів на добу, що на 90% менше показників січня. Про це передає Bloomberg з посиланням на дані Vortexa. 

За перші два тижні лютого Індія не постачала дизельне пальне до Євросоюзу і здійснила тільки одну поставку до Великої Британії. Водночас судна Marlin Sicily і Marlin La Plata нещодавно були завантажені індійським ДП і попрямували до Нідерландів.

Основною причиною скорочення поставок стали атаки хуситів на судна в Червоному морі. Аналітик Sparta Commodities Джеймс Ноель-Бесвік сказав Bloomberg, що Індія віддала перевагу експорту на Схід через менші витрати. Через ескалацію в Червоному морі танкери змушені обходити регіон через мис Доброї Надії на півдні Африки, що збільшує тривалість постачань та їхню вартість. Другий варіант — це купувати надзвичайно дорогу страховку, яка покриває ризики військових атак, і перетинати Суецький канал.

Індія збільшила поставки пального до Саудівської Аравії і Бангладешу. Судна стали частіше вирушати і в Східну Азію, передає Bloomberg.

Раніше Reuters повідомляло, що поставки індійського ДП до Європи різко знизилися ще у січні.