Поставки дизельного пального із Саудівської Аравії до Європи у травні досягнуть нового максимуму приблизно на рівні 324 тис. барелів на добу, а обсяги імпорту зі США будуть найвищими з серпня 2020 року, повідомляє Bloomberg з посиланням на дані Vortexa.

Після того, як на початку лютого ЄС заборонив імпорт російських нафтопродуктів, географія поставок дизпального до Європи суттєво змінилась. Після декількох місяців дії ембарго на дизель з РФ, від якого раніше сильно залежала Європа, можна сказати, що дефіциту на європейському ринку не сталося. ЄС зміг знайти ресурс в інших країнах.   

Згідно з даними Vortexa, загальний обсяг імпорту дизельного пального та газойлю до ЄС у травні зросте до чотиримісячного максимуму на рівні приблизно 1,25 млн барелів на добу. Такі обсяги імпорту відповідають середньому показнику за 2022 рік, однак трохи вищі за показник травня 2022-го.

Поставки дизпального з Близького Сходу та США продовжують зростати, тоді як імпорт з Азії цього місяця, як очікується, скоротиться на тлі зниження надходжень з Китаю та Сінгапуру. Водночас поставки дизеля з Індії цього місяця знову зростуть, кажуть аналітики.