Експорт дизельного палива з Близького Сходу до Західної Європи різко скоротився в травні у порівнянні з рекордними обсягами у квітні і наразі становить 163 тис. бар./добу, повідомляє Platts.

Згідно з даними S&P Global Commodities at Sea, у квітні поставки близькосхідного дизельного пального до Західної Європи зросли до рекорду – 634 тис. тис. бар./добу. Найбільше отримала Бельгія – 151 тис. барелів на добу, а найбільшим постачальником була Саудівська Аравія, яка надіслала до Європи 331 тис. барелів на добу ДП.

У березні поставки ДП з Близького Сходу також були значними та становили 534 тис. бар./добу, що було найбільшим показником принаймні з 2016 року, коли Platts почав моніторити ці дані. Однак у травні поставки різко знизилися.

«Арбітраж з Близького Сходу в Європу був закритим протягом більшої частини місяця, оскільки європейський ринок був добре забезпечений, нафтопереробні заводи регіони почали роботу після ремонтів, були сигнали про млявий попит і зростання запасів в хабі ARA», – сказав Хеді Граті, голова S&P Global з досліджень нафтопереробки в Європі/СНД. «Як наслідок, більше дизельного палива з Близького Сходу рухалося на схід і на південь», – додав він.

Після російського вторгнення в Україну та ембарго ЄС на нафтопродукти з РФ, яке набуло чинності 5 лютого цього року, Близький Схід став основним постачальником дизпального на дефіцитний європейський ринок. Згідно з даними S&P Global, у першому кварталі цього року експорт близькосхідного дизельного пального до Західної Європи становив 369 тис. тис. бар./добу. 

Очікується, що до другого кварталу 2024 року поставки дизельного палива з Близького Сходу до Європи досягнуть 505 тис. тис. бар./добу.