Вартість електроенергії у Великобританії зросла в середньому на 140% порівняно з минулим роком, що ставить під загрозу подальшу популяризацію електромобілів, вважає засновника кампанії FairCharge Квентін Вілсон, якого цитує видання Forecourt Trader. 

За словами Квентіна Вілсона, уряд має вжити заходів для підтримки електромобілістів та операторів станцій зарядки, оскільки нові дані від RAC Charge Watch показали, що вартість швидкісного заряджання електромобіля на комерційній станції з травня зросла на 42%, або на £0,19/кВт-год, та досягла в середньому £0,63/кВт-год.

Підвищення, спричинене стрімким зростанням оптових цін на газ та електроенергію, означає, що швидка зарядка типового сімейного електромобіля з акумулятором ємністю 64 кВт/год коштує водіям у середньому £32,41, що майже на £10 більше, ніж в травні цього року та £13,59 більше, ніж рік тому.

Цифри RAC також показують, що водій, який використовує виключно швидкісні та супершвидкісні станції зарядки тепер платитиме близько £0,18 за милю пробігу. Для порівняння: витрати на заправку бензинового автомобіля наразі становлять в середньому £19 на милю, а для дизельного - £21 за милю. 

Насправді багато власників електромобілів заряджають їх переважно вдома, де електроенергія дешевша, тож ім миля пробігу обходиться приблизно в £0,09, а загальна вартість зарядки авто до 80% коштуватиме близько £18. Але водії, які не мають можливості заряджати свої автівки вдома, опинилися в невигідному становищі. В RAC стурбовані, що це може призвести до падіння попиту на електрокари.