Пошкоджений в ніч з 4 на 5 серпня в Керченській протоці танкер SIG возив пальне для російської армії в Крим та Сирію. Про це повідомив керівник Інституту стратегічних чорноморських досліджень, головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко на своїй сторінці у FaceBook. 

За інформацією Клименка, танкер SIG (IMO 9735335) вперше був зафіксований Моніторинговою групою BlackSeaNews як порушник кримських санкцій 12 травня 2017 року. Тоді він доставив з Новоросійська 6,5 тыс. т дизпалива на Феодосійську нафтобазу. В той час Керченського мосту ще не було, і паливо до окупованого Криму везли морем, уточнив Андрій Клименко. 

Всього до введення в експлуатацію Керченського мосту у травні 2018 BlackSeaNews зафіксували як мінімум 21 такий рейс. Абсолютна більшість рейсів до Феодосії виконувалася з вимкненим передавачем АІС. Офіційно танкер повідомляв, що пункт призначення - Порт Кавказ (РФ), написав Клименко.

«Після цього регулярно возив бензин та дизпаливо з Феодосійської нафтобази до сирійського порту Тартус (постачання угруповання військ РФ в Сирії, в тому числі "сирійської ескадри" ВМФ РФ)», – зазначається у дописі.

З останнього рейсу до Тартуса (Сирія) танкер повернувся 1 серпня 2023 року без вантажу на рейдову стоянку на південь від Керченської протоки в територіальному морі України, повідомив Клименко. Він додав, що судно зазвичай вимикало АІС в Середзомному морі на підході до Кипру, і надалі йшло до Тартуса з вимкненим AIC. Але його неодноразово фіксували в порту Тартус на військово-морській базі ВМФ РФ на фото з космосу.

«Тобто це судно (його судновласник), скоріш за все має тривалий контракт з міністерстов оборони РФ на постачання нафтопродуктів для сирійського угруповання військ РФ. Такі ж перевезення постійно зійснює танкер "Язь" (YAZ, ІМО 9735323), що належить тому ж судновласнику», – написав головний редактор BlackSeaNews, додавши, що власником судна є російська компанія UGRA-LEASING (Ханти-Мансійськ), а оператором –  TRANSPETROCHART (Санкт-Петербург).

Він підкреслив, що судновласник та судно знаходяться під санкціями України та США. 

Клименко також повідомив, що після атаки на десантний корабель ВМФ РФ "Оленегорский горняк" танкери та суховантажні судна на зовнішньому рейді порта Новоросійськ вимкнули передавачі АІС. За словами Клименка, це не забороняється при плаванні в умовах підвищеного ризику для суден.