Порт Абердіна на північному-сході Шотландії інвестує £55 млн протягом наступних 10 років, щоб до 2040 року досягти нульових викидів від власної діяльності. Про це повідомляється на сайті порту.  

Шотландський порт збирається першим у Великій Британії досягнути нульових викидів. Цей план передбачає, що судна, які відвідують порт, також будуть вуглецево нейтральними, зазначається в повідомленні.

Порт Абердіна вимірюватиме свої викиди порівняно з базовим рівнем 2019 року, які становили 55 тис. тонн еквіваленту CO2. Примітно, що 97% викидів припадає на 9,5 тис. суден, які заходили в порт.

Очікується, що досягти зменшення викидів вдасться за рахунок електростанцій на трьох причалах, першої з них – у 2024 році, а також використання альтернативного морського палива з низьким вмістом вуглецю. Досягнення успіху в цих сферах вимагатиме міцного партнерства із зацікавленими сторонами, зокрема інвесторами та власниками суден, зазначається в повідомленні.

Порт уже інвестував понад £500 млн в розвиток інфраструктури, включаючи офшорні вітрові електростанції та водень. Порт також вжив заходів для зменшення викидів, закупивши електромобілі і встановивши світлодіодне освітлення на пристанях.