Попит на нафтопродукти в Індії в лютому досяг найвищого рівня щонайменше за 24 роки на тлі високих обсягів поставок дешевої російської нафти, передає Reuters.

Згідно з офіційними даними, споживання палива, яке є показником попиту на нафту, зросло у лютому більш ніж на 5%, до 18,5 млн т, або 4,82 млн барелів на добу. Це найвищий показник, зафіксований Осередком планування та аналізу нафти Індії (PPAC), починаючи з 1998 року.

Попит зріс на тлі високої маржі переробки російської нафти та завдяки рекордним поставок з РФ у лютому, каже провідний аналітик сирої нафти Kpler Віктор Катона. Він прогнозує, що у березні попит зросте до 5,17 млн барелів на добу, а в квітні-травні почнеться сезонне уповільнення економіки, викликане мусонами, в результаті чого споживання нафтопродуктів впаде до 5 млн барелів на добу.

У лютому продажі бензину зросли на 8,9% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, до 2,8 млн т, а споживання дизпального – на 7,5%, до 6,98 млн т. Водночас продажі LPG впали на 0,1%, до 2,39 млн т.