16 листопада, 2023, 15:00

У жовтні темпи встановлення ГБО в Україні дещо сповільнилися, проте значно випереджають показники аналогічного періоду 2022 року, повідомляє Інститут досліджень авторинку (ІДА) з посиланням на власний аналіз даних МВС.

«Всього зафіксовано 6,2 тис. таких переобладнань, що лише на 3,1% менше, ніж у вересні, проте на суттєві 77,1% більше, ніж у жовтні минулого року», – зазначається у повідомленні.

Цього року найвищу кількість реєстрацій ГБО було зафіксовано у серпні – 6,9 тим. од, витікає з даних ІДА. У вересні кількість встановлень зменшилася до 6,4 тис. од., а в жовтні продовжила знижуватися і опустилася 6,2 тис. од. 

Згідно з даними моніторингу «НафтоРинку», середні роздрібні ціни на автогаз на українських АЗС продовжують зростати. Вартість LPG зараз становить близько 32 грн за літр, а бензину А-95 – 55 грн. Отже, ціна автогазу зараз становить 58% роздрібної вартості бензину. Коли цей показник наближається до 60%, попит на ГБО зазвичай суттєво падає через зростання строку окупності обладнання.