13 жовтня, 2023, 16:10

Попит на бензин, дизельне та авіаційне пальне в США вже досяг або ось-ось досягне свого піку, заявив директор американської нафтопереробної компанії Phillips 66 Марк Лашієр, якого цитує Argus.

«Ми абсолютно впевнені, що в США ми досягли піку попиту на бензин», – заявив Марк Лашієр цього тижня під час заходу в Інституті публічної політики Бейкера при Університеті Райса в Х'юстоні (штат Техас). Водночас пік попиту на дизельне та авіаційне паливо в США, за словами Лашієра настане в недалекому майбутньому. Проте країна продовжуватиме експортувати надлишки нафтопродуктів, сказав Лашіер. 

За даними Управління енергетичної інформації США, цього року США експортували близько 890 тис. барелів на добу бензину, що на 15% перевищує середній п'ятирічний показник.

Директор Phillips 66 очікує, що нафтопереробні заводи США змінять структуру виробництва у відповідь на ці зміни. Зокрема, оскільки попит на бензин у США падає швидше, ніж на дизельне та авіаційне паливо, Phillips 66 розглядає можливість коригування планів виробництва на своїх НПЗ, щоб йти в ногу зі змінами у структурі споживання.

В останньому звіті EIA зазначає, що поширення електромобілів призведе до зниження попиту на бензин, але очікується, що світове економічне зростання призведе до зростання попиту на авіаційне пальне до 2050 року. Це підштовхне нафтопереробні компанії до виробництва більшої кількості авіаційного пального, зазначають в агентстві.

Попит на бензин в США в цьому році відновився після падіння під час пандемії Covid-19 та відповідає середньому показнику за 5 років – 8,6 млн барелів на добу, йдеться у звітах EIA. Агентство прогнозує, що середній попит на бензин в США у 2024 році становитиме 8,69 млн барелів на добу.

Раніше цього року EIA прогнозувало, що літній попит на бензин у США не відновиться до допандемічного рівня, і цю думку поділяє незалежна нафтопереробна компанія Marathon Petroleum, яка в січні заявила, що попит буде приблизно на 3% нижчим.