913 робітників морських нафтогазових бурових платформ та інших об'єктів у Норвегії розпочнуть страйк, якщо до 29 червня не буде досягнуто домовленості щодо заробітної плати, йдеться в заяві профспілки Industri Energi, передає Reuters.

За даними Industri Energi, робітники, які збираються почати страйк, працюють на 12 бурових установках, включаючи West Elara компанії Seadrill, Nordkapp компанії Odfjell, Spitsbergen компанії Transocean, а також підрядників на родовищі Gullfaks компанії Equinor.

Страйк буровиків зазвичай не впливає на видобуток нафти і газу в короткостроковій перспективі, але може призвести до того, що запуск нових родовищ буде відкладено.

Переговори між Норвезькою асоціацією судновласників (NSA) та профспілками Safe, Industri Energi і DSO, в яких брали участь 6 000-7 500 робітників-бурильників, 24 травня зірвалися, а призначений державою посередник намагається запобігти страйку.

Профспілки Safe та DSO ще не оголосили, скільки їхніх членів приєднаються до можливої першої хвилі страйків.

Норвезькі працівники нафтовидобувної галузі, які безпосередньо працевлаштовані в таких компаніях, як Equinor і Conoco Phillips, минулого місяця досягли угоди про заробітну плату, що дозволило запобігти страйкам на великих нафтових і газових родовищах.