10 січня, 2023, 14:50

Прихильники колишнього президента Бразилії Жаїра Болсонару організовують протести та блокують роботу нафтопереробних заводів, що належать державній нафтовій компанії Petrobras, повідомляє Argus.

Бразильська нафтова профспілка FUP повідомила про протести на чотирьох НПЗ, які почалися в неділю 8 січня. На кожному підприємстві в них брали участь від  30 до 150 осіб. Зокрема, йдеться про НПЗ Reman, Refap, Revap і Regap.

Протестувальники вимагають усунення обраного президента Луїса Інасіо Лули да Сілви з посади, стверджуючи, що він нечесно виграв жовтневі вибори. Протести відбулися після вчорашнього штурму парламенту країни, президентського палацу та Верховного суду та були організовані через соціальні мережі.

Голова Робітничої партії Глейзі Хоффманн опублікувала відео блокування входу на НПЗ Repar. Проте протести поки не призвели до збоїв у роботі підприємства, заявили у FUP.

У Бразилії загалом є 19 нафтопереробних заводів. Протестувальники закликали блокувати роботу щонайменше семи заводів. 

Профспілка FUP закликала органи влади вжити заходів для забезпечення безпеки працівників підприємств. Новопризначений міністр шахт і енергетики Бразилії Александр Сілвейра пообіцяв забезпечити постачання палива та нормальну роботу нафтопереробних заводів та терміналів.

Для охорони кількох ключових нафтопереробних заводів і терміналів в різних штатах Бразилії були направлені представники Федеральної, місцевої та військової поліції. Ці кроки відбулися після погроз насильства з боку прихильників колишнього президента Жаїра Болсонару.

Державна нафтова компанія Petrobras підтвердила, що станом на 8 січня нафтопереробні заводи працювали без перебоїв.