«Полтавська газонафтова компанія» (ПГНК) звернулася до уряду та Міністерства економіки з вимогою включити її до переліку підприємств паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), оскільки її співробітників мобілізують у «турбо-режимі». Про це компанія повідомила на своїй вебсторінці.

Як зазначається у повідомленні, після тривалого ігнорування запитів компанії до Міністерства енергетики вона вирішила звернутися до Кабінету Міністрів з вимогою негайно переглянути Постанову №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час». 

«Ми тричі зверталися в Міненерго задля отримання дозволу бути включеними в перелік компаній ПЕК, у відповідь отримали лише формальні відписки без пояснень та аргументації. Не зрозуміло, які ще підтвердження потрібні, коли на одного співробітника чоловічої статі в компанії сплачено 25 млн грн до бюджетів усіх рівнів. Не 35 000 грн, як передбачено мінімально необхідний рівень, а у 700 разів більше», — зазначив генеральний директор ПГНК Віталій Дороган.

За його словами, упродовж понад двох років від початку повномасштабного вторгнення ПГНК сплатила до держбюджету майже 4 млрд грн податків та направила понад 200 млн грн на потреби Сил оборони, а також пережила дві ворожі атаки дронів-камікадзе, після яких активи компанії було значно пошкоджено. ПГНК відновлює виробничі потужності, переглядає бізнес-модель та шукає нових клієнтів, щоб і далі ефективно працювати. Однак новою загрозою для роботи компанії стала мобілізація її співробітників у «турбо-режимі», каже Дороган.

«Потрібно розуміти, що в нафтогазовій галузі вузькоспеціалізовані працівники – слюсарі, механіки, оператори КВП, оператори з видобутку, з дослідження свердловин, інженерно-технічні співробітники керівної ланки, що працюють на імпортному обладнанні, відновлювали його працездатність після «прильотів». Їх експертиза, підготовка та навчання неоціненні. Таких людей замінити просто ніким, тим більше зараз, коли частина людей у лавах ЗСУ. Невизначеність у статусі компанії та бронюванні робітників створює значні труднощі у веденні бізнесу», – акцентує Віталій Дороган.

 

ПГНК наголошує, що розуміє складність поточної ситуації в Україні та необхідність посилення фронту для збереження держави, наголошує, що без ефективного ПЕК країні буде складно пережити навіть найближчу зиму. «Звертаємося до урядовців із нагальною потребою переглянути підходи щодо надання СП ПГНК 100% бронювання. Від цього залежить не тільки виживання СП ПГНК як компанії, але й можливості держави отримувати податки та власні енергоносії», — говорить Віталій Дороган.