Фотоелектричні панелі було встановлено на 5 АЗС Avia в Польщі, повідомила на своєму сайті Unimot Group, яка управляє мережею. Сумарна потужність нових сонячних електростанцій перевищує 100 кВт. Їх встановленням займається компанія Avia Solar, що також належить групі Unimot.

На початку вересня сонячні панелі почали виробляти електроенергію на АЗС Avia у Закопаному, Горжкуві, Пулавах, Хелмеку та Ястшембе-Здруї. Сонячна електтостанція також працює на АЗС Avia в Гожуві-Велькопольському. Усі панелі розташовані на дахах будівель, а кількість виробленої ними електроенергії дозволить заощадити до 50% споживання станцій, йдеться в повідомленні Unimot.

“Ми робимо все, щоб наші станції Avia були не лише зручними для клієнтів, а й екологічно чистими. Для нас дуже важливо якомога менше впливати на навколишнє середовище, що відповідає ESG-стратегії Unimot Group, згідно з якою ми працюємо, підвищуючи економічну ефективність наших об’єктів. Ми постійно аналізуємо технічні можливості встановлення сонячних панелей на наступних АЗС, адже хочемо, щоб якомога більше станцій було оснащено власним джерелом зеленої енергії”, - сказав Роберт Новек, керуючий директор мережі Avia в Польщі та Україні.

Фотоелектричні установки є ідеальним рішенням для таких об'єктів, як автозаправні станції, каже Кароль Ільба, президент правління компанії Unimot Energia i Gaz, яка розвиває бренд Avia Solar. Він зазначив, що Avia Solar спеціалізується на пропозиції сонячних електростанцій для підприємств і громадських установ.

Мережа Avia, яку розвиває Unimot, наразі включає 102 АЗС по всій Польщі. Unimot також розвиває співпрацю з мережею Spar, відкриваючи крамниці Spar Express на станціях мережі.