17 серпня, 2022, 12:30

Загальні консолідовані доходи UNIMOT S.A., незалежного імпортера рідкого та газоподібного палива, зареєстрованого на Варшавській фондовій біржі, у 2 кварталі 2022 року склали 4 086 млн злотих, йдеться в повідомлені компанії. Консолідована EBITDA, скоригована (за оцінкою обов’язкових запасів рідкого та газоподібного палива, обґрунтованими часовими зсувами витрат і доходів, а також одноразовими подіями) у 2 кварталі 2022 року склала 64,1 млн злотих порівняно з 17,2 млн злотих у 2 кварталі 2021 рік (у 3,7 разів).

«Позаду ще один квартал, позначений війною, що триває в Україні, спричиненою збройним нападом Росії на незалежну європейську державу. Тому ми постійно стикаємося з невизначеністю на світових ринках і складним макроекономічним середовищем. У нашій повсякденній діяльності ми використовуємо наш багаторічний досвід, гнучкість і операційну ефективність, які допомогли нам досягти скоригованого результату EBITDA на рівні майже в чотири рази вище, ніж за відповідний період попереднього року. Також ми послідовно диверсифікуємо джерела постачання палива, чому сприяє орендований на початку квітня перевантажувальний термінал у Данії. Завдяки йому ми вже імпортували дві поставки дизельного палива з Саудівської Аравії та одну з Індії до Польщі», - каже Адам Сікорський, президент правління Unimot S.A.

Серед основних причин позитивних результатів другого кварталу в компанії відзначають триваючу війну в Україні та, як наслідок, висока невизначеність на світових ринках та наслідки санкцій, запроваджених проти Білорусі та Росії, збільшення обсягів продажів дизельного палива та біопалива на 39,8%. р/р до рівня 531,2 тис. м3 і LPG на 16,1 % до 64,1 тис. т внаслідок підвищення попиту, в тому числі з боку українських споживачів, продажу частини обов'язкових запасів внаслідок організаційних змін Групи та логістичних проблем, що обмежують можливості використання ринкових можливостей.

Водночас компанія повідомила, що в окремій фінансовій звітності UNIMOT S.A. відбулось списання через зменшення балансової вартості акцій Unimot System Sp. z o.o. на суму 8,9 млн. зл. Це є наслідком зміни макроекономічної кон'юнктури, в тому числі, зокрема, значного підвищення цін на газ внаслідок війни в Україні. Нинішній рівень цін обмежує споживання природного газу поточними та потенційними клієнтами компанії на користь інших видів палива. Розрахункова сума списання зменшить величину одиниці EBITDA за другий квартал 2022 року. Це одноразова та нематеріальна подія.

Як раніше повідомляв НафтоРинок, в першому кварталі показник EBITDA групи UNIMOT становив 85 млн злотих, що на 200% більше, ніж в І кв. 2021 р, при цьому він вищий, ніж за повний 2021 рік, коли він становив 70,6 млн злотих.