7 лютого, 2024, 14:00

Наглядова рада польської Orlen на засіданні 6 лютого призначила Вітольда Літерацького виконуючим обов'язки голови правління компанії. Про це йдеться у повідомленні Orlen, розміщенному на її сайті. 

На цьому ж засіданні з нинішнього складу Наглядової ради компанії було делеговано до складу Правління Orlen на період не більше трьох місяців Казімєжа Мордашевського, Томаша Сойка та Томаша Зелінського, йдеться у пресрелізі. Новий постійний склад Правління Orlen буде обрано на конкурсній основі.

Раніше Наглядова рада Orlen звільнила п’ятьох членів правління компанії: Адама Бурака, Кшиштофа Новіцького, Роберта Перковського, Пьотра Сабата та Івону Ваксмундську-Олейнічак.

Вітольд Літерацький з 2022 по 2023 рік обіймав посаду фінансового директора PERN SA. До цього з 2020 по 2022 рік працював фінансовим директором у Варшавських механічних заводах PZL- WZM w Warszawie SA. З 2008 по 2020 рік був директором податкового відділу PKN ORLEN SA. З 2007 по 2008 рік — податковий менеджер RWS Stoen SA. З 1999 по 2007 рік — старший менеджер з податкового контролю Carrefour Polska Sp. 

 

Після того, як Польща обрала новий проєвропейський уряд, компанія Orlen опинилася в центрі пильної уваги. Зокрема, польська прокуратура розслідує, чи Orlen занижувала ціни на пальне у 2023 р., виконуючи політичне замовлення попередньої влади — націоналістичної партії «Право і справедливість». Даніеля Обайтека уже звільнили з посади голови Orlen.

Нагадаємо також, Аудиторська служба заявила, що Orlen продала активи Lotos на 5 млрд злотих дешевше їх оціночної вартості.