27 грудня, 2023, 11:15

Крупна польська нафтохімічна компанія Grupa Azoty 22 грудня прийняла танкер Guadalupe Explorer, який доставив перші 22 тис. т пропану в новому морському терміналі, побудованому в рамках інвестиційного проєкту Polimery Police, повідомила компанія на своєму сайті.

Поставка здійснюється за угодою про закупівлю пропану на суму $250 млн з Trafigura PTE Ltd. Ця угода дасть можливість задовольнити понад 50% потреб Grupa Azoty Polyolefins у 2023-2024 роках.

Метою проєкту Polimery Police є будівництво інтегрованого хімічного комплексу, що включає пропіленовий та поліпропіленовий блоки, баху для зберігання LPG, логістичну інфраструктуру та інше. Термінал забезпечить доставку двох основних видів сировини для інвестиційного проекту: пропану та етилену. На Polimery Police побудовано три резервуари: два для зберігання пропану ємністю по 40 тис. кубометрів кожен, і один - для етилену ємністю 12 тис. кубометрів.

Guadalupe Explorer - сучасне судно, призначене для перевезення LPG, побудоване у 2022 році на південнокорейській верфі. Воно має 189 метрів у довжину та 28 метрів у ширину, а його осадка становить 10,5 метра. Це одне з найбільших суден у своєму роді, що зайшло до порту Щецин-Свіноуйсьце. Це стало можливим після збільшення глибини водного шляху в порту до 12,5 м.