1 березня, 2024, 12:50

LPG-термінали перевантаження російського газу на північно-східному кордоні Польщі з білоруссю відвантажують газ з сертифікатами походження «Країн ЄС» з січня 2024 р. Виробником пропан-бутанової суміші в документах про походження вказані самі термінали перевантаження та змішування.

Як зазначав НафтоРинок, відвантаження відбувається з терміналів, або ГНС накопичення та змішування газу, а не з класичних заводів виробників, які мають відповідні установки для переробки сировини в товарний продукт. Водночас, продавцями цього газу українським імпортерам виступають, як самі польські компанії, так і трейдери зареєстровані в Австрії, Швейцарії, Чехії, Естонії та ін.

Наприклад, попри блокування автомобільних пунктів пропуску з Україною польськими фермерами, українські імпортери придбали скрапленого газу на $8,1 млн відвантаженням з терміналу компанії Barter у м. Сокулка тільки протягом січня-лютого 2024 р. (більше 12% обсягів всього постачання LPG до України). Термінал здійснює перевалку залізничних партій російського газу з широкої колії, що відвантажується російськими заводами на залізничний прикордонний перехід Брузгі (білорусь) – Кузніца (Польща). Нагадаємо, російські заводи відвантажили 253 тис. т скрапленого газу на ст. Брузгі (білорусь) протягом 2023 року.

Також, оператор терміналу Bialchem Group експортував з початку 2024 р. скрапленого газу загальною вартістю $4,4 млн (6,4% обсягів надходжень LPG до України). Термінал Bialchem у м. Вулька-Добринська перевантажує скраплений газ адресований на найбільшу станцію отримання російського LPG Брест (білорусь) – Малашевичі (Польща). З ГНС компанії Pakar у м. Білосток (розташоване в районі хабів російського LPG ст. Кузніца та Семянувка), яка окрім змішування також здіснює перевантаження автомобільник партій LPG, до України відвантажено пропан-бутану на $1,5 млн протягом січня-лютого 2024 р.

До українського Митного кодексу терміново потрібно внести правки, які відкинуть маніпуляції з документами терміналів країн ЄС, де відбувається змішування російського газу.

#nonrussianorigin

#nonbelarusianorigin

Джерело: НафтоРинок