17 січня, 2024, 09:15

Польські фермери у вівторок розблокували три пункти пропуску на кордоні з Україною. Про це повідомила Державна прикордонна служба України.

Близько 16:00 за київським часом у вівторок завершилася акція протесту польських фермерів перед пунктами пропуску Краківець–Корчова і Рава-Руська–Гребенне, а близько 20.00 було розблоковано пункт пропуску Ягодин–Дорогуськ. 

Мінінфраструктури на своїй сторінці у FaceBook повідомило, що очільник відомства Олександр Кубраков провів розмову із міністром інфраструктури Польщі Даріушом Клімчаком щодо розблокування кордону та обговорив угоду, підписану між польським міністерством та протестувальниками.

Сторони домовились про компенсації перевізникам, які втратили східні ринки через вторгення рф до України. Також в угоді йдеться про посилення перевірок для запобігання каботажним перевезенням та створення системи контролю за транспортними послугами українських компаній.

Домовленості з протестувальниками серед іншого включають заходи, які раніше погодили на рівні міністерств обох країн, а саме:

- Створення окремого пасу в онлайн-черзі для порожніх вантажівок на «Ягодин – Дорогуськ». 

- Відкриття пункту пропуску «Угринів – Долгобичув» для порожніх вантажівок. 

- Початок пілотного проєкту на пункті пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» без реєстрації в електронній черзі перетину кордону. Триватиме пілот один місяць. Після чого буде оцінена його ефективність, розповіли в українському мінінфраструктури. 

«Зі свого боку, позиція Міністерства відновлення полягала в реалізації цього заходу лише після розблокування кордону. Сьогодні реєстрація призупиняється. Туди ж направляються інспектори Укртрансбезпеки для забезпечення порядку на дорозі», – зазначається у повідомленні міністерства.

Окрім того, раніше міністерства двох країн погодили запуск спільної Робочої групи для аналізу ситуації на ринку двосторонніх перевезень та забезпечення ефективного митного та прикордонного контролю, а 8 січня провели перше засідання. Результатом Робочої групи стане спільний план дій на рівні Міністерств для збалансування ринку двосторонніх перевезень та зменшення черг на кордонах.