12 лютого, 2024, 10:15

Сьогодні польські фермери планують заблокувати ще два пункти пропуску на кордоні з Україною, обмеживши рух вантажівок. Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на заяву речника Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрія Демченка в ефірі телемарафону.

Він зазначив, що станом на сьогоднішній ранок заблокованими залишалися два пункти пропуску — «Ягодин» та «Рава Руська».  Навпроти КПП «Ягодин» у черзі стояло близько 650 вантажівок, а навпроти «Рави Руської» — 400.

Речник ДПСУ нагадав, що з понеділка поляки збиралися заблокувати ще два пункти на кордоні з Україною — «Устилуг» та «Угринів». «Орієнтовно десь о 10:00 можуть початися такі дії», — сказав він.

Демченко додав, що не можна виключати нової блокади пункту пропуску «Шегині-Медика», який розблокували у суботу.

«Крім того, маємо чергу десь із 1 тисячі вантажних транспортних засобів в напрямку пункту пропуску «Краківець». Цей напрямок не блокувався і не блокується, але черга виникла через те, що інші напрямки блокуються і водії,та перевізники шукають собі альтернативні напрямки, щоб перетнути кордон», — додав речник ДПСУ.

Нагадаємо, польські митники поінформували ДМСУ про те, що 9 лютого об 11:00 за київським часом має розпочатися блокування «Дорогуськ – Ягодин» та інших пунктів пропуску. Однак польські фермери обіцяли не блокувати цистерни з паливом на вʼїзд в Україну.

У п’ятницю повідомлялося, що польські фермери заблокували три пункти пропуску на кордоні — «Медика – Шегині», «Гребенне - Рава-Руська» та «Дорогуськ-Ягодин».