В І півріччі цього року росія залишилася найбільшим постачальником LPG до Польщі, а її частка в структурі імпорту зросла, йдеться у повідомленні Асоціації скрапленого газу Польщі (POGP).

РФ збільшила свою частку з 48,7% до 50,1% від загального обсягу імпорту скрапленого газу до Польщі в січні-червні 2023 року, показали дані POGP.

Як зазначають в асоціації, стабільність російських поставок пояснюється трьома ключовими факторами: логістичними зв'язками та наявністю терміналів на східному кордоні Польщі, конкурентною ціною, яка була приблизно на 17% нижчою, ніж на ресурс з альтернативних напрямків, а також високим попитом на автогаз в Польщі. 

Хоча в першій половині 2022 року поставки LPG з росії демонстрували тенденцію до зниження, з осені і до кінця опалювального сезону вони знову зростали, досягнувши піку в березні 2023 року, коли в Польщу було імпортовано майже 140 тис. тонн російського газу. 

Значна частина російського LPG була реекспортована Польщею до України, кажуть в POGP. «Друга половина року стане перевіркою ефективності травневого указу президента Зеленського про заборону імпорту в Україну вуглеводнів з території Російської Федерації», – зазначається у повідомленні асоціації.

Загалом структура пропозиції LPG на польському ринку суттєво не змінилася: виробництво становило 228 тис. тонн, що покриває 15% попиту, а решта припадає на імпорт. 

Частка поставок зі Швеції у січні-червні впала порівняно з аналогічним періодом 2022 року: з 31% до 22% імпорту. Швеція залишається другим за розміром експортером LPG до Польщі. Частка Швеції в поставках на польський ринок досягла історичних максимумів спочатку в травні 2022-го, а потім в листопаді 2022 року, коли обсяги наблизилися до 100 тис. тонн на місяць.

Водночас потроху зросли частки інших постачальників, зокрема Нідерландів (до 4,6%), Великої Британії (4,6%) та Казахстану (4,5%). 

Раніше повідомлялося, що Польща запропонувала заборонити імпорт російського LPG до ЄС в наступному пакеті санкцій.