Польща в І півріччі 2022 року збільшила поставки пропан-бутану в Україну до 167 тис. т, повідомляє газета Puls Biznesu з посиланням на дані польської Асоціації LPG (POGP). 

Поставки LPG до України зросли з квітня 2022 року і за підсумками місня-червня становила до 167 тис. т, розповів газеті директор POGP Анджей Олеховскі. За його словами, в другомі півріччі цей тренд продовжувався. Дані щодо експорту за весь 2022 рік поки недоступні. В 2021 році Польща експортувала до України 225 тис. т пропан-бутану.

Нагадаємо, в кінці січня Reuters з посиланням на свої джерела повідомило, що Україна імпортує російський LPG через країни Балтії. Згідно з підрахунками Reuters, Росія у 2022 році збільшила загальний обсяг поставок LPG до Латвії, Литви та Естонії до 331 тис. т, тоді як в 2021 році вони становили 159 тис. т. Трейдери кажуть, що надлишкові обсяги газу  в останні місяці року були продані з країн Балтії в Україну. За їхніми словами, тільки в грудні Латвія і Литва поставили в Україну близько 15 тис. тонн LPG, що становить 15% від загального імпорту скрапленого газу в Україну того місяця. За словами трейдерів, зріджений газ з Росії набагато дешевший, ніж поставки з інших країн, таких як Польща та Румунія.

Враховуючи, що Польща половину свого імпорту скрапленого газу отримує з Росії, вона також може експортувати в Україну пропан-бутан російського походження. 

Як повідомлялося раніше, за підсумками 6 місяців року найбільшими постачальниками LPG до Польщі були Росія та Швеція. На поставки з Росії припадало 50,4% від усього імпорту, тоді як за аналогічний період 2021 року – 62,9% (зниження на 12,5 п.п.). З РФ було імпортовано 596 тис. т пропан-бутану, на 1,5% менше, ніж в І півріччі 2021 р. 

Хоча 5 лютого набирає чинності заборона на поставки до Європи нафтопродуктів з РФ, ЄС не запроваджував жодних санкцій щодо поставок російського LPG.