У перші три місяці цього року Польща збільшила імпорт російського LPG залізницею на 15%, заявив аналітик Argus  Вальдемар Ящик (Waldemar Jaszczyk) у подкасті Global LPG Conversations.

“Більшість учасників ринку продовжують купувати російський LPG, оскільки жодних законодавчих обмежень досі не було запроваджено, – каже пан Ящик. – Насправді залізничні поставки російського LPG до Польщі зросли на 15% у першому кварталі 2023 року”.

Вальдемар Ящик також процитував одного з учасників ринку, який заявив, що Польща купує більше LPG з Росії за один місяць, ніж Китай за цілий рік. 

За словами аналітика Argus, збільшення поставок скрапленого газу з РФ у останні місяці зумовлено передусім високими знижками на російський продукт у порівнянні з цінами в Північно-Західній Європі. На російському ринку – профіцит LPG, тож ціни впали до найнижчого рівня з 2022 року, зазначає Вальдемар Ящик. 

Водночас спотові ціни на пропан у польських портах (Argus запровадив такі котирування у жовтні минулого року) на початку березня зросли до максимум за 5 місяців – приблизно 800/т. З тих пір ціни знизилися на тлі збільшення поставок до Європи американського LPG, однак російський продукт залишається економічно дуже привабливим.