30 травня, 2023, 11:45

Польща з 1 червня закриває рух через свій кордон вантажівок із російськими та білоруськими номерами. Про це йдеться у розпорядженні польського уряду, повідомляє money.pl. 

«Вантажний прикордонний рух у пунктах пропуску з Республікою Білорусь вантажних автомобілів, тягачів, причепів, у тому числі напівпричепів, автопоїздів, зареєстрованих на території Республіки Білорусь або Російської Федерації, призупиняється до особливого розпорядження», – йдеться у повідомленні уряду. Постанова набирає чинності наступного дня після її опублікування.

Закрити кордон для вантажівок із Росії та Білорусі запропонувало МВС Польщі. Польські ЗМІ писали, що цей захід стане відповіддю на пропозицію депутатів Держдуми заблокувати рух польських вантажівок у РФ.

"У зв'язку з раптовим, кризовим характером подій виникла необхідність вжити невідкладних профілактичних заходів", – йдеться в пояснювальній записці МВС. В міністерстві додали, що «зазначена дія відбувається у зв’язку з необхідністю забезпечення громадської безпеки».

Наразі єдиний діючий пункт пропуску з Білоруссю, який обслуговує вантажні перевезення, знаходиться в Корощині. 10 лютого на польсько-білоруському автомобільному прикордонному переході в Бобровниках призупинили рух до подальшого розпорядження. Глава Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Маріуш Камінський пояснив тоді, що прийняв таке рішення «через важливі інтереси державної безпеки». 

Через обмеження, введені білоруською стороною, польські перевізники не можуть користуватися прикордонними переходами на ділянці кордону між Білоруссю, Литвою та Латвією. Їхній транспорт розмитнюють лише на прикордонному переході в Корощині. Тому голова МВС вирішив обмежити рух білоруського вантажного транспорту на цьому переході. Рух вантажів через цей пункт пропуску відкритий лише для транспортних засобів, зареєстрованих у країнах Європейського Союзу та ЄАВТ.