23 травня, 2023, 12:00

Польща не готова запровадити заборону на імпорт російського LPG на національному рівні і очікує такого рішення на рівні ЄС. Про це заявив речник польського уряду Пьотр Мюллер на брифінгу у понеділок.

“Компетенція, яка стосується запровадження санкцій на нафтопродукти, в цьому випадку належить до Ради ЄС. На цей момент такого рішення не ухвалено, тож заборони немає”, – сказав речник польського уряду Пьотр Мюллер, відповідаючи на питання про те, коли очікувати заборону на імпорт російського LPG . 

Мюллер додав, що польський уряд вбачає певні ризики у рішенні щодо заборони імпорту скрапленого газу РФ на національному рівні.

“Це пов’язано з певними ризиками, які пізніше довелося б в вирішувати уряду, тому, якщо дійде до рішення про заборону імпорту LPG, ми очікуємо, що воно буде запроваджено на рівні усіх європейських країн”, – сказав Пьотр Мюллер.

Нагадаємо, в кінці квітня українські імпортери закликали Уряд та трейдерів Польщі унеможливити поставки російського LPG. 

Також повідомлялося, що Польща з 1 травня не буде експортувати пальне без зазначення країни походження

Нагадаємо, морські поставки LPG до Польщі у 2022 році збільшились до рекордного рівня – понад 1 млн т. За дослідженням НафтоРинку, саме Польща стала найбільшим транзитером російського газу до України. Крім того, аналітики НафтоРинку дослідили, яким чином російський газ потрапляв до України з казахськими паспортами.

Польща в І кв. залишалася найбільшим імпортером LPG з Росії. Тим часом Країни Балтії пропонують заборону на імпорт російського LPG в 11-му пакеті санкцій ЄС проти РФ.