Тисячі людей вийшли на мітинги у найбільших містах Індонезії у вівторок, намагаючись посилити тиск на уряд, щоб той скасував перше за вісім років підвищення цін на пальне на тлі стрімкого зростання інфляції, повідомляє Reuters.

Президент Джоко Відодо в суботу заявив, що у нього немає іншого вибору, окрім як підвищити субсидовані ціни на паливо приблизно на 30%, що є непопулярним кроком у країні з 270-мільйонним населенням. Ціни на нафту наразі приблизно на 32% вищі, ніж рік тому.

Підвищення цін на пальне скоротить витрати на субсидії приблизно на 48 трлн рупій ($3,22 млрд) цього року, до 650 трлн рупій, заявив у понеділок заступник міністра фінансів.

У вівторок в столиці Джакарті та її околицях, а також у містах Сурабая, Макассар, Кендарі, Ачех і Джок’якарта тривали протести під керівництвом студентів і профспілок, на які, за словами поліції, прийшли десятки тисяч людей. 

Тисячі поліцейських були розгорнуті по всій Джакарті, багато з них охороняли автозаправні станції, побоюючись, що вони можуть стати об’єктами гніву демонстрантів. «Робітники зараз справді дуже страждають, - каже представник профспілки Абдул Аріс. - Ціни не слід було підвищувати». Він пообіцяв продовжувати боротьбу, доки уряд не поступиться.

Протести у вівторок розпочалися мирно, повідомлень про насильство чи арешти не було. У вихідні та в понеділок в Індонезії вже відбулися невеликі мітинги, у яких палили шини та перекривали деякі дороги.