Поставки російської нафти та нафтопродуктів до порту Фуджейра в Об’єднаних Арабських Еміратах зростають, що призвело до заповненості резервуарів для зберігання, повідомляє Reuters з посиланням на заяви учасників ринку.

«Ми спостерігаємо величезний приплив російських поставок, які надходять до Фуджейри... особливо Urals і нафти (продукту нафтопереробки – НР)», — сказав комерційний менеджер VTTI Fujairah Terminals Маха Абдельмаджид на галузевій конференції FUJCON.

Російські продукти надходять до Фуджейри на зберігання або для транзиту, оскільки санкції ЄС призвели до зміни географії поставок пального з РФ. На тлі зміни торговельних потоків обсяги порту зросли приблизно на 10% минулого року, сказав Мартійн Хейбоер, менеджер з розвитку бізнесу в порту Фуджейра.

В 2022 році Фуджейра прийняла рекордну кількість нафтових танкерів: близько 12,5 тис. суден зайшли до порта на офшорну стоянку.

Загальна ємність резервуарів для зберігання у Фуджейрі становить 11,1 млн кубічних метрів. Існуючі резервуари вже повністю заповнені, повідомили торгові джерела в кулуарах форуму.

Згідно з даними нафтопромислової зони Фуджейри, у 2022 році запаси нафти та нафтопродуктів в Фуджейрі становили в середньому 11,47 млн барелів (1,81 млн тонн), тоді як у 2022 році – 10,26 млн барелів (1,62 млн тонн). Обсяги зберігання різко зросли після лютневих санкцій щодо російських нафтопродуктів і запуску кувейтського нафтопереробного заводу Al Zour, який збільшив експорт.