Міністр енергетики Казахстану Алмасад Саткалієв у кулуарах уряду 6 червня розповів, що Павлодарський нафтопереробний завод зупиниться на 40 днів для проведення ремонтних робіт, повідомляє Zakon.kz.

Міністр зазначив, що з паливом зараз проводиться велика робота і на період ремонту сформовано необхідний запас дизельного палива та бензину А-95 для потреб аграріїв.

Окрім того, ремонт Атирауського нафтопереробного заводу планують на початок вересня. Тому, як зазначив міністр, необхідно, окрім стабільного вироблення нафтопродуктів на вітчизняних нафтопереробних заводах, забезпечити необхідний обсяг імпорту.

На засіданні уряду міністр також звітував про забезпечення дизпаливом компаній сектору сільського господарства. Вартість дизпалива для них, за даними міністра, становить 222 тисячі тенге за тонну, або 184 тенге за літр. Якщо врахувати витрати операторів з доставки дизпалива, то середня ціна при доставці СГТП буде 204 тенге за літр, що на 31% нижче за ціну на "пістолеті" АЗС.

Раніше, 3 квітня на брифінгу на майданчику Служби центральних комунікацій міністр енергетики Болат Акчулаков зазначив, що попри зростання виробництва країна стикається з нестачею дизельного палива.