27 травня, 2024, 18:05

У Штутгарті відбулась виставка, де було представлено сучасне обладнання для АЗС. НафтоРинок зібрав ключові новини, спілкуючись з учасниками UNITIexpo2024.

Зокрема, НафтоРинок зустрівся на виставці, медіа партнером якої виступає видання, з давнім другом - керівником ТОВ «Логінтех» Павлом Батюшиним. Гендиректор компанії-постачальника широкого спектру обладнання радо поділився враженнями про виставку. Крім того, Павло через попит на специфічне «залізо» окреслив перспективу розвитку автомобільної інфраструктури, де значну частку займає АЗС.

НР: Павло, поділіться своїми враженнями від експозицій, що для Вас тут нового?

ПБ: Представники нашої компанії відвідують UNITIexpo з першого проведення виставки у 2014 році. Цей захід проходить кожні два роки, окрім вимушеної паузи, викликаної пандемією COVID-19 у 2020 році. Порівнюючи останні дві події, що відбулися у 2022 та 2024 роках, можна спостерігати зменшення площі експозиції. В цьому році виставка розмістилася у трьох павільйонах, замість чотирьох, як це було раніше.

Помітні також два цікаві факти: деякі компанії об'єднуються на одному стенді для економії витрат. Інші, наприклад, такі як Petrotec Group, мають не лише традиційний стенд, а й окремий стенд, присвячений новим видам палива, а саме електрозарядкам та колонкам для заправки воднем.

Ми намагаємось відвідувати ключові заходи в Європі, де приймають участь наші партнери з 2001 року, тому маємо певну експертизу в багатьох питаннях.

НР: Що нового плануєте привезти в Україну?

ПБ: Дивлячись на те, що для компанії «Логінтех» бізнес, пов'язаний з заправками та автомийками, є одним з професійних напрямків, ми постійно намагаємося відслідковувати як ситуацію на вітчизняному ринку, так і ситуацію розвитку індустрії в Європі та світі.

Цього року ми провели декілька переговорів щодо потенційної дистрибуції нового обладнання та рішень. Важливо відзначити наші переговори з компанією Petrotec Group, а також Nupi Industrie Italiane S.p.A. Ці відомі європейські виробники потребують більшої уваги до дистрибуції на території України. Ми бачимо перспективу в розвитку такої співпраці не тільки для традиційних заправних станцій, але й для інших галузей.

НР: Що Ви скажете з приводу представлених на виставці рішень для водневих заправок?

ПБ: Це цікаве та доречне питання. Справа в тому, що ми досить серйозно цікавились та цікавимось заправними станціями для LNG, а також виробництвом, зберіганням і навантаженням LNG з біогазу. Ця тема вже актуальна в Україні, і цього року планується майже синхронний запуск двох заводів із зрідження біометану компаніями МХП та ЮМБК, в проєктах яких «Логінтех» приймає участь.

Однак на виставці, та й раніше, ми спостерігаємо інший тренд - розвиток водню, а не метану, як ресурсу для руху автомобілів.

На нашу думку, поширення водневої тематики зумовлено двома причинами. По-перше, це політика країн Західної Європи, спрямована на декарбонізацію, яка фінансується та підтримується на державному рівні. По-друге, в водневих заправних станціях зацікавлені виробники обладнання та оператори традиційних заправних станцій. Впровадження таких станцій потребує комплексної інфраструктури, яка включає виробництво, зберігання, логістику та заправку. В порівнянні з електрозарядками це більш цікаво з точки зору дорожнього сервісу, адже власники електромобілів можуть заряджати автомобілі вдома.

LNG на даний момент не видається перспективним напрямком розвитку, адже автомобілі, які працюють на LNG, все ж таки залишають карбоновий слід.

Варто зазначити, що водень, як ресурс енергії, наразі є економічно невигідним: для його транспортування та зберігання потрібно в 2-3 рази більше енергії, ніж цей ресурс може дати сам. Проте, як ми згадували раніше, спостерігаємо бурхливий розвиток, пов’язаний з державними програмами підтримки.

НР: На початку війни був шалений бум попиту на автоцистерни, трейдери купували нові та бувші в користуванні бочки. Скільки продали за 2022-2024 рр. автоцистерн для пального та як Ви оцінюєте динаміку цього року?

ПБ: Дійсно, наша компанія займається продажем та сервісним обслуговуванням нових та вживаних напівпричепів, включаючи автоцистерни. Я не буду розголошувати інформацію про обсяги продажів за 2022-2024 роки, але з упевненістю можу заявити, що на сьогодні ринок паливних автоцистерн повністю насичений. Зараз попит на бензовози та газовози значно знизився. Це пов'язано з надзвичайним бумом 2022 та частиною 2023 року, коли загальний український флот паливовозів збільшився майже в 4,5 рази за лише 14 місяців.

Зараз логістичні ланцюжки стабілізувалися, знову активно використовується залізниця, з'являється все більше точок зберігання на нафтобазах.

З точки зору напівпричепів, ми бачимо потенціал ринку зерновозів, напівпричепів з рухомою підлогою та цистерн для кріогенних газів. Також наша компанія приділяє значну увагу логістиці та переробці побутових та промислових відходів. Саме тому після Штутгарта ми вирушаємо до Мюнхена на виставку IFAT, де у нас запланована зустріч з партнерами.

Джерело: НафтоРинок