Колишній народний депутат та чинний голова Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України Сергій Пашинський отримав підозру у справі про «пальне Курченка». Це витікає з повідомлення НАБУ. 

12 лютого 2024 року НАБУ і САП спільно з СБУ викрили злочинну організацію, через діяльність якої впродовж 2014-2018 рр. держава зазнала збитків на суму 967 млн грн, йдеться в заяві НАБУ, розміщеній на його сайті.

Там також зазначається, що підозру отримав колишній виконувач обов’язків Глави Адміністрації Президента України, народний депутат України, керівник одного з комітетів Верховної Ради України. Як відомо, Сергій Пашинський винонував обов’язки голови адміністрації президента з 5 березня по 10 червня 2014 року.

Як нагадали в НАБУ, у 2014 році суд наклав арешт на  97 тис. тонн нафтопродуктів, ввезених в Україну з порушенням законодавства. 

«Один з підприємців у сфері нафтового бізнесу, який мав «потрібні» зв’язки в державних та правоохоронних органах, спільно з топпосадовцем Адміністрації Президента України розробили схему заволодіння арештованим майном та створили для цього злочинну організацію. Вони домоглися передачі паливо-мастильних матеріалів державному підприємству, на керівні посади в якому призначили підконтрольних осіб. При цьому топпосадовець забезпечив контроль за базами зберігання нафтопродуктів підрозділами МВС, діями яких на місцях керували члени злочинної організації», — стверджують правоохоронці. 

В НАБУ додали, що надалі держпідприємство під приводом «вимушеності продажу» у повному обсязі реалізувало сировину за заниженими цінами підконтрольній організатору схеми компанії. Отримані за це кошти частково вивели на рахунки інших підконтрольних суб’єктів господарювання, у той час як до державного бюджету не надійшло жодної гривні, заявили а НАБУ, додавши, що загальна сума збитків, завданих державі у результаті реалізації схеми, становить 967 млн грн.

«Для створення видимості, що арештовані нафтопродукти передані для потреб Міністерства оборони, держпідприємство здійснило відповідні поставки на комерційній основі, за які Міноборони розрахувалося у повному обсязі. Але МОУ отримало всього 1,6% із т. зв. «нафтопродуктів Курченка». Все решта – це були нафтопродукти закуплені у тієї ж групи компаній, яка, у свою чергу, закуповувала їх у рф та білорусі. У цей же час фігуранти реалізували таку ж номенклатуру товару на свою групу компаній за ціною вдвічі дешевше, ніж на Збройні сили», - розповіли зі свого боку в СБУ.

За інформацією НАБУ, про підозру наразі повідомили шістьом особам:

  • колишньому в.п. Глави Адміністрації Президента України, народному депутату України, керівнику одного з комітетів Верховної Ради України, співорганізатору ЗО;

  • підприємцю, співорганізатору ЗО;

  • ексдиректору державного підприємства;

  • ексзаступнику директора державного підприємства;

  • менеджеру державного підприємства;

  • керівнику приватного товариства.

Нагадаємо, Сергій Пашинський повідомив, що сьогодні вранці співробітники СБУ і НАБУ провели обшуки у його помешканні у справі про передачу пального Курченка державі.