24 липня, 2023, 09:25

Депутати болгарського парламенту ухвалили проєкт закону про спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи у зв'язку з агресією Росії проти України, відібравши у російського «Лукойла» контроль над нафтоперевалкою «Росенец» поблизу Бургаса. Депутати підтримали відповідний проєкт у першому та другому читанні, передає bTV Новините.

В документі зазначається, що концесії на управління об'єктами нафтової інфраструктури Болгарії анулюються протягом тижня, якщо управитель виконує операції з російською сировиною. Поправки фактично припиняють концесію «Лукойла» на термінал «Росенец».

В проєкті також зазначається, що він імплементує санкції, запроваджені ЄС проти Росії, і концесія на «Росенец» також підпадає під дію санкцій.

Концесію  «Лукойла» на перевалку, на думку авторів проєкту, було безпідставно продовжено ще на 24 роки в жовтні минулого року. Це зробив тимчасовий уряд, призначений президентом Руменом Радевим, який відомий своїми проросійськими заявами. Радев раніше публічно ставив під сумнів суверенітет та територіальну цілісність України.

Один з ініціаторів законопроєкту зазначив, що, оскільки болгарська держава не має контролю над цим портом, через нього проходить контрабанда, що не є секретом у Болгарії. 


 

Схожі новини