Італійський парк автомобілів, що споживають LPG, майже подвоївся за останні 15 років. Як повідомляє НафтоРинок, про це заявив Філіппо Де Чекко, технічний менеджер італійської асоціації скрапленого газу Assogasliquidi під час конференції European Liquid Gas Congress 2024, яка відбулася в Ліоні (Франція) 19-20 червня.

За словами Де Чекко, в Італії спостерігається постійне зростання в сегменті виробників оригінального обладнання (OEM). Йдеться про продажі автомобілів з заводським ГБО, встановленим самим виробником. Водночас темпи встановлення ГБО на вживані авто в Італії сповільнились і продовжують падати протягом останнього десятиліття, зазначив Філіппо Де Чекко. 

Згідно з даними Всесвітньої асоціації скрапленого газу (WLGA), загальна кількість автівок з ГБО в Італії зросла з 2,847 млн од. у 2021 році до 2,901 млн од. за підсумками 2022-го.

Кількість АЗС, що пропонують автогаз в Італії, також продовжує збільшуватись. Протягом 2022 року вона зросла на 50 од., до 4,5 тис. од. 

Тим часом обсяги споживання LPG в транспортній сфері в 2022 році збільшились на 130 тис. тонн — до 1,535 млн тонн.  Італія залишається другим за розміром ринком автогазу в Євросоюзі після Польщі.

Раніше НР повідомляв, що світове споживання автогазу зросло на 40% протягом 10 років.