Поточне ослаблення рубля пов'язане з падінням надходжень експортної виручки після введення "стелі" цін на нафту, заявив заступник голови Центрального Банку РФ Олексій Заботкін у Держдумі, передає російський “Интерфакс”.

"...дійсно, надходження експортної виручки знизилися. Це пов'язано з тим, що експортна виручка слідує за обсягами продажів і ціною продажу з деякою затримкою, тому що ми відвантажуємо товари сьогодні, а експортна виручка за них приходить через півтора, два, три місяці. Просто так влаштовані технології розрахунків", – пояснив заступник голови ЦБ.

Надходження експортної виручки нині відображають ситуацію з цінами та обсягами, що спостерігалася наприкінці грудня – на початку січня, коли була найважча ситуація від запровадження обмеження цін на нафту, додав Заботкін.

Федеральний бюджет РФ у січні-березні, за попередніми даними Мінфіну, був виконаний із дефіцитом у розмірі 2,4 трлн рублів. Загалом на 2023 рік запланований дефіцит у розмірі приблизно 2,9 трлн рублів.

Курс рубля сьогодні на Московській біржі становив 81,22 руб. за $1. Цього року він вперше з 6 квітня 2022 року піднімався вище 83 руб. за долар.