21 листопада, 2023, 13:10

Польська нафтогазова компанія Orlen зафрахтувала супертанкер для завантаження венесуельської нафти та транспортування її до Китаю. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані Kpler.

За словами джерела і даних відстеження суден на Kpler, великий нафтовий танкер  (VLCC) Olympic Trophy, зафрахтований за $13 млн, має завантажитися у Венесуелі на початку грудня.

Венесуельська держкомпанія PDVSA і польська Orlen не відповіли на запити про коментарі.

Минулого місяця Міністерство фінансів США видало дозвіл санкції на видобуток та експорт венесуельської нафти, який діє до квітня. Це спонукає торгові компанії купувати вантажі у маловідомих посередників, які були зареєстровані як клієнти державної компанії PDVSA.

Vitol, найбільший у світі незалежний нафтотрейдер, на початку цього місяця також зафрахтував супертанкер для транспортування венесуельської нафти до Китаю. 

Тим часом Trafigura зафрахтувала танкер для перевезення венесуельського мазуту на експорт. За інформацією Reuters, судно наразі вже завантажується.

У Вашингтоні заявили, що хоче побачити прогрес у підготовці до проведенні прозорих президентських виборів у Венесуелі, а також звільнення політичних в'язнів до 30 листопада, інакше США можуть знову запровадити санкції.