Польська державна нафтогазова група Orlen веде переговори про купівлю частки активів Кувейтської іноземної нафтогазової компанії (KUFPEC) на норвезькому континентальному шельфі, повідомили Reuters чотири джерела.

KUFPEC має частки в декількох родовищах вуглеводнів на норвезькому континентальному шельфі, включаючи Gina Krog і Sleipner Vest, де Orlen є партнером. Кувейтська компанія також володіє 21,8% акцій газового родовища Eirin, що експлуатується компанією Equinor, яке буде прив'язане до видобувної платформи Gina Krog, а газ з нього експортуватиметься через Sleipner Vest.

На початку цього року KUFPEC найняла Scotiabank для управління процесом продажу своїх норвезьких активів. Очікується, що за продаж буде виручено $300 млн, повідомили джерела Reuters.

У вівторок Orlen заявила, що постійно моніторить зовнішні ринки в пошуках можливостей придбання, які б відповідали вже наявним активам, але відмовилася підтвердити інформацію про переговори щодо активів KUFPEC.

Відповідно до стратегії Orlen, затвердженої на початку цього року, вона планує витратити 90 млрд злотих ($22,14 млрд) на інвестиції для розширення видобутку нафти і газу до кінця цього десятиліття.

«Всі рішення щодо можливих інвестицій або залучення капіталу приймаються відповідно до корпоративного управління і повідомляються в першу чергу через офіційні канали зв'язку групи», – заявили в компанії у відповідь на запит Reuters.

Orlen працює в Норвегії під назвою PGNiG Upstream. Компанія визначила пріоритетними для себе газові активи, оскільки хоче забезпечити завантаження нового трубопроводу, що транспортує норвезький газ до Польщі через Данію. PGNiG Upstream володіє 14,02% акцій другого за величиною газового родовища Норвегії Ормен Ланге, яке експлуатується компанією Shell.