10 листопада, 2023, 13:40

Польська ORLEN посіла 44 місце у рейтингу «Fortune 500 Europe» за обсягом доходів у 2022 році. Про це компанія повідомила на своєму сайті. 

З виручкою за 2022 рік у розмірі $62,3 млрд ORLEN є найбільшою польською компанією в рейтингу Fortune, зазначається у повідомленні. 

«Висока позиція ORLEN серед найбільших європейських компаній демонструє нові можливості для бізнесу, які ми отримали завдяки злиттю з Energa, LOTOS та PGNiG. Як велика мультиенергетична група, що базується на стійких джерелах фінансування та стабільному балансі, ми стали значним міжнародним гравцем, що дає нам, серед іншого, кращу переговорну позицію при укладанні контрактів з найбільшими гравцями на ринку», – зазначив Даніель Обайтек, президент правління ORLEN.

Компанія працює на 9 ринках, серед яких Польща, Чехія, Німеччина, Литва, Словаччина, Угорщина, а також Канада, Норвегія і Пакистан. Незабаром додасться також Австрія, де ORLEN придбала мережу АЗС. 

ORLEN управляє НПЗ загальною потужністю понад 45 млн тонн на рік, а також мережею з понад 3150 автозаправних станцій у Центральній та Східній Європі. ORLEN також є великим гравцем на ринку електроенергії в Польщі, володіючи електростанціями загальною потужністю 5,1 ГВт, з яких 1,7 ГВт припадає на газові станції, а 0,8 ГВт – на відновлювані джерела енергії. 

Журнал Fortune складає рейтинги найбільших компаній протягом майже 70 років. До рейтингу Global 500 входять компанії з усього світу. В останньому рейтингу ORLEN посіла 216 місце, піднявшись на 208 позицій у порівнянні з попереднім роком.