Польська ORLEN інвестує понад 500 млн злотих у будівництво терміналу для обслуговування морських суден на НПЗ у Гданську, повідомила компанія на своєму сайті. Це дасть можливість з 2025 року перевантажувати понад 1 млн тонн продукції. 

Реалізація проєкту підвищить рентабельність заводу і забезпечить поставки біокомпонентів для виробництва палива, а також розширить можливості для експорту вироблених на НПЗ продуктів, зазначається в повідомленні компанії. 

Проєкт передбачає будівництво причалу для прийому морських суден довжиною до 130 м, глибиною осадки до 5,8 м і шириною до 17,6 м. Буде створено дві перевантажувальні лінії кожна з 4 рукавами та необхідною інфраструктурою, тобто будівлями, трубопроводами, сталевими естакадами, підземною та допоміжною інфраструктурою, що з’єднає термінал з нафтопереробним заводом у Гданську. 

Після розширення орієнтовна загальна потужність морських терміналу на річці Мертва Вісла в найближчі роки зросте до 2 млн тонн на рік.

Будівництво терміналу також дасть можливість розвантажить залізничну колію, що працює на території заводу, адже зараз вироблена на НПЗ продукція транспортується переважно по ній.

ORLEN також повідомила, що встановила на підприємстві нову установку гідрокрекінгу вартістю понад 1,4 млрд злотих, завдяки чому покращиться економіка переробки сирої нафти. Очікується, що установка вироблятиме понад 400 тис. тонн на рік продукції.