PKN Orlen не буде продовжувати контракт на постачання російської нафти, який закінчується в січні 2023 року, але компанія не може достроково розірвати контракт, який діє до грудня 2024 року, заявила прес-секретар PKN Orlen Едіта Олкович в коментарі польським ЗМІ.

«PKN Orlen не буде продовжувати довгостроковий контракт, який закінчується в січні 2023 року. Однак єдиний існуючий контракт на постачання російської нафти в 2023 році припинить виконуватися лише після введення санкцій, до яких ми готові», - сказала прес-секретар PKN Orlen Едіта Олкович.

Вона нагадала, що PKN Orlen відмовилася від поставок російської нафти морем після початку збройного нападу Росії на Україну.

«Зараз 70% сировини для всіх НПЗ Orlen Group в Польщі, Чехії та Литві надходить з альтернативних Росії напрямків, а в 2015 році майже 100% нафти постачалося на НПЗ Orlen Group з Росії», - зазначила речниця PKN Orlen.

Контракт Orlen з компанією "Роснефть", за яким в Польщу надходило 300 тис. т сирої нафти щомісяця, закінчується в січні 2023 року. Однак за другим контрактом з «Татнефтью» польська компанія купує 200 тис. т нафти на місяць, і угода з цим постачальником закінчується в грудні 2024 року.

Як раніше наголошував президент PKN Orlen Даніель Обайтек, компанія не має законного права розривати довгострокові контракти на постачання російської нафти, і це можливо лише за умови введення санкцій на постачання трубопровідної сировини з Росії.