Родовище Øst Frigg, в якому польська Orlen Group має частку, може містити вдвічі більше сирої нафти, ніж передбачалося раніше, передає petrolmet.pl з посиланням на заяву компанії.

Родовище Øst Frigg розташоване в межах ліцензійних ділянок PL873 і PL442, у яких PGNiG Upstream Norway (PUN) має 12,3% акцій. Запаси Øst Frigg оцінювалися в 18-45 мільйонів барелів нафтового еквіваленту (бне). Результати, отримані під час буріння розвідувальної свердловини, свідчать про те, що реальні видобувні ресурси можуть бути як мінімум удвічі більшими і становити 40-90 млн бне. Це означатиме, що ресурси сирої нафти на родовищі Øst Frigg, які належать Orlen Group, становлять 5-11 мільйонів бне. Точна оцінка обсягів ресурсів родовища вимагає подальших досліджень, результати яких потім мають бути підтверджені Норвезьким нафтовим директоратом.

«Попередні результати геологорозвідувальних робіт на родовищі Øst Frigg виявилися напрочуд хорошими. Додаткові ресурси сирої нафти, знайдені там, зміцнять позиції ORLEN Group як одного з провідних гравців на норвезькому континентальному шельфі”, – сказав Даніель Обайтек, президент правління PKN Orlen, яка володіє PGNiG Upstream Norway.

Родовище буде розроблятися з використанням інфраструктури площі Іггдрасіль – одного з найбільших видобувних проєктів, які зараз здійснюються на всьому норвезькому континентальному шельфі, зазначається в повідомленні.

Øst Frigg є одним із восьми родовищ, які розробляються в рамках проєкту Yggdrasil (раніше NOAKA). Це одна з найбільших інвестицій, які зараз здійснюються на норвезькому континентальному шельфі – бюджет становить приблизно 115 млрд норвезьких крон (приблизно 45 млрд злотих).