21 листопада, 2023, 12:10

Починаючи з наступного року, з Оренбурзького газопереробного заводу щорічно буде відвантажуватися до 90 тис. тонн скрапленого газу для задоволення потреб Казахстану. Про це на брифінгу в Астані оголосив заступник міністра енергетики Казахстану Алібек Жамауов, якого цитує агентство Interfax International.

«Щоб вирішити проблему дефіциту скрапленого газу в країні, ми провели переговори з "КазРосГазом". Вони готові допомогти, перенаправляючи необхідний обсяг скрапленого газу з Оренбурзького заводу, починаючи з наступного року», – сказав Жамауов.

Попередні домовленості передбачають постачання до 90 тис. тонн скрапленого газу на рік, сказав заступник міністра. «Ми плануємо спочатку укласти угоду на один рік, а потім оцінити ситуацію», – додав він, зазначивши, що поставки почнуться в січні 2024 року.

«Ми будемо моніторити ситуацію. Якщо наші внутрішні ресурси зможуть задовольнити попит і вирішити проблему дефіциту, ми припинимо поставки з Оренбурга. Але якщо дефіцит на ринку збережеться, то ми будемо продовжувати, поки питання не буде вирішено», – сказав Жамауов.

Газпром і КазМунайГаз підтримують партнерські відносини з 2002 року через спільне підприємство КазРосГаз, частка КазМунайГазу управляється компанією QazaqGaz. КазРосГаз був створений для видобутку газу з Карачаганакського родовища, його переробки на Оренбурзькому газопереробному заводі та розподілу споживачам як у Казахстані, так і в Росії, зазначає Interfax.

 

Нагадаємо, цього місяця в Казахстані триває дефіцит LPG, частина АЗС припинила продажі.