30 червня, 2022, 12:00

Високі ціни на бензин негативно впливають на продажі супутніх товарів в магазинах на АЗС. Згідно з результатами нового опитування, проведеного асоціацією NACS, 59% роздрібних продавців пального в США кажуть, що потік клієнтів в крамницях за останні три місяці зменшився.

Торгівля непаливними товарами є важливою складовою доходу АЗС в США, оскільки маржа продажів бензину традиційно є низькою через високу конкуренцію. Однак високі ціни на бензин негативно впливають на трафік клієнтів та розмір середнього чеку в крамницях. Майже половина всіх роздрібних продавців (49%) стверджують, що клієнти, які приходять в магазин, купують менше, ніж три місяці тому, коли пальне коштувало на $1,5/галон дешевше.

Крім того, оператори АЗС висловлювали занепокоєння, що через високу вартість бензину можуть знизитися продажі пального протягом літнього сезону відпусток. Більше половини (53%) опитаних очікують, що цього літа продажі будуть нижчими, ніж минулого.

Роздрібні торговці кажуть, що наразі вони прагнуть скоротити витрати, головним з яких є комісія за розрахунки банківськими картами. Вона в середньому становить понад 0,1/галон, негативно впливаючи на маржу. 29% опитаних операторів АЗС стверджує, що пропонують знижки при розрахунку за бензин готівкою, а 31% пропонують знижки для тих, хто оплачує через застосунок.

Хороші новини для роздрібних торговців полягають лише в тому, що більша частина споживачі (37%) не звинувачують їх у зростанні цін, розуміючи, що здорожчання викликано незалежними від операторів АЗС факторами. Водночас 35% клієнтів вважають винними саме тих, хто керує заправками.

Управління енергетичної інформації США (EIA) повідомляє, що лише 5% вартості бензину в травні припадало на витрати пов’язані з дистрибуцією та маркетингом, включно з роздрібною націнкою. 

Дослідження NACS Pulse Survey було проведено в червні NACS Research. В опитуванні взяли участь 53 компанії-оператори АЗС, які управляють 3023 станціями.