ОПЕК скоротила видобуток нафти у листопаді на 710 тис. бар./добу у порівнянні з жовтнем, до 29,01 млн бар./добу, показало опитування Reuters.

Зокрема Саудівська Аравія зменшила видобуток на 500 тис. бар./добу порівняно з жовтнем, практично втіливши заплановане скорочення в рамках своєї квоти ОПЕК+. 

Це сталося після того, як раніше група ОПЕК+ на чолі з Саудівською Аравією домовилася скоротити видобуток на 2 млн бар./добу з листопада, щоб підтримати ціни на нафту на тлі погіршення економічних перспектив. Причому 10 країн-учасниць ОПЕК мали знизити видобуток на 1,27 млн бар./добу.

ОПЕК та її союзники, відомі як ОПЕК+, нарощували видобуток протягом більшої частини 2022 року в міру відновлення попиту і у вересні обсяги виробництва досягли найвищого рівня з 2020 року.

Загалом в листопаді ОПЕК перевиконала погоджене скорочення на 163% у листопаді, адже деякі країни видобувають менше своїх квот через технічні або інші проблеми. Наприклад, Ангола та Нігерія збільшили видобуток у листопаді, але обидві викачують значно нижче своїх квот, показало опитування.