ОПЕК+ розгляне скорочення квот на видобуток нафти на понад 1 млн барелів на добу наступного тижня, повідомили джерела Reuters в ОПЕК у неділю. Якщо рішення буде ухвалено, це стане найбільшим скороченням з часів пандемії COVID-19. В 2020 році група ОПЕК+ скоротила видобуток на рекордні 10 млн барелів на добу через падіння попиту.

Одне з джерел припустило, що рішення може включати добровільне додаткове зменшення видобутку Саудівською Аравією. Значне скорочення видобутку може викликати гнів влади США, які чинили тиск на Саудівську Аравію, щоб вона продовжила збільшення обсягів виробництва нафти. Зустріч ОПЕК+ відбудеться 5 жовтня у Відні на тлі падіння цін на нафту та багатомісячної волатильності на ринку.

Як повідомлялося раніше, Росія, ймовірно, лобіювала, щоб група ОПЕК+ скоротила квоту на 1 мільйон барелів на добу, або на 1% від світових поставок нафти.

Скорочення квот може зупинити падіння цін на нафту. «Для керівництва ОПЕК+ ціна на нафту нижче $90 не підлягає обговоренню, тому вони діятимуть, щоб зберегти цей рівень», - сказав Стівен Бреннок з нафтотрейдерської компанії PVM.