Надлишок пропозиції нафти на світовому ринку цього року становитиме в середньому 400 тис. барелів на добу, повідомляє Argus з посиланням на заяву Об’єднананого технічного комітету (Joint Technical Committee, або JTC) ОПЕК+. 

В середу зранку JTC опублікував звіт, в якому зазначалося, що пропозиція нафти на світовому ринку в 2022 році випереджатиме попит в середньому на 900 тис. барелів на добу. Однак пізніше того ж дня в комітету уточнили, що цифра 900 тис. барелів розрахована за умови, що виробники ОПЕК+ виконуватимуть свої квоти протягом решту року. JTC вирішив переглянути її, адже багато країн ОПЕК+ не можуть досягнути необхідного обсягу видобутку, йдеться у заяві JTC. В липні група ОПЕК+ суттєво відставала від свого плану щодо виробництва нафти - на 2,89 млн барелів на добу.

Згідно з оновленою заявою JTC, ринок нафти в кінці року відчуватиме дефіцит, а попит у четвертому кварталі перевищуватиме пропозицію на 300 тис. барелів на добу. Такий самий дефіцит ОПЕК очікує й у 2023 році - в середньому 300 тис. барелів на добу. 

Звіт JTC з’явився напередодні міністерській зустрічі ОПЕК+, запланованої на 5 вересня, коли буде прийнято рішення про політику видобутку на жовтень. Декілька міністрів країн ОПЕК+, зокрема принц Саудівської Аравії Абдулазіз бін Салман, останніми тижнями висловили занепокоєння щодо високої волатильності нафти, недостатніх інвестицій і широкого розриву між фізичним та паперовим ринками.