ОПЕК знизила свій прогноз зростання світового попиту на нафту в 2022 році до 3,1 млн барелів на добу, що на 300 тис. барелів на добу менше, ніж картель очікувала попереднього місяця. Серед причин зазначається можливе відновлення обмежень, пов’язаних із COVID-19, і політична нестабільність. 

У своєму щомісячному звіті про ринок нафти (MOMR) ОПЕК бачить світовий попит на нафту на рівні в середньому 100,03 млн барелів на добу в 2022 році. На 2023 рік картель прогнозує зростання попиту на 2,7 млн ​​барелів на добу.

Найбільше зростання споживання пального в третьому і четвертому кварталах року ОПЕК очікує в Північній Америці, особливо в США. «Попит на бензин має відновитися після зниження роздрібних цін», – заявили в ОПЕК. Там також очікують, що попит на нафту покращиться у другій половині 2022 року і в Китаї, де в І півріччі на споживання негативно вплинули обмеження, пов’язані з COVID-19.

Зростання видобутку нафти в країнах, які не входять в ОПЕК, як очікує картель, зросте у 2022 році на 2,14 млн барелів на добу. Зокрема, в ОПЕК підвищили прогноз щодо видобутку в Росії на 250 тис. барелів на добу, до 10,88 млн барелів на добу за підсумками цього року. Як зазначається в звіті, обсяги виробництва в Росії за останні два місяці перевищили очікування. Водночас картель прогнозує, що в 2023 році видобуток нафти в Росії знизиться до 10,43 млн барелів на добу.

Члени ОПЕК в липні збільшили видобуток на 162 тис. барелів на добу, до 28,84 млн барелів на добу, повідомляється в звіті з посиланням на вторинні джерела.