OMV Petrom підписала контракти на фінансування будівництва на НПЗ Petrobrazi двох установок з виробництва «зеленого» водню загальною потужністю 55 МВт. Про це компанія повідомила на своєму сайті.

З Міністерством енергетики Румунії були підписані контракти про фінансування цього проєкту на €50 млн, загальна сума інвестицій становить близько €140 млн, йдеться у повідомленні. Фінансування було отримано після повторного відкриття в липні 2023 року конкурсного відбору проєктів для підтримки інвестицій у «зелений» водень, який було оголошено у 2022 році.  

Проєкти передбачають будівництво двох установок електролізу води потужністю 35 МВт і 20 МВт на НПЗ Petrobrazi. Весь виробничий процес буде працювати на відновлюваній енергії, а отже, не продукуватиме викидів вуглецю.

Щорічний обсяг«зеленого» водню, який буде вироблятися в рамках двох проектів, оцінюється приблизно в 8 кілотонн.  

Наразі проєкти знаходяться на стадії інжинірингу з метою прийняття остаточного інвестиційного рішення у 2024 році.

«У нашій Стратегії 2030 ми взяли на себе зобов'язання підтримати енергетичний перехід в Румунії та регіоні, інвестувавши близько 11 мільярдів євро до кінця цього десятиліття, з яких приблизно 35% буде спрямовано на підтримку проєктів з низьким та нульовим рівнем викидів вуглецю», — сказала генеральний директор OMV Petrom Крістіна Верчере.

OMV Petrom має потужності з переробки 4,5 млн тонн нафти на рік. Група присутня на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами в Румунії та сусідніх країнах через приблизно 780 автозаправних станцій під двома брендами — OMV та Petrom.  OMV Aktiengesellschaft, одна з найбільших промислових компаній Австрії, володіє 51,2% акцій OMV Petrom.