Румунська OMV Petrom інвестує близько €750 млн у свій НПЗ Petrobrazi, щоб стати першим великим виробником екологічно чистого палива в Південно-Східній Європі. Про це компанія повідомила на своїй вебсторінці.

OMV Petrom побудує завод з виробництва екологічного авіаційного палива (sustainable aviation fuel, або SAF) та біодизеля, який виготовлятиметься з гідроочищеної рослинної олії, а також дві установки з виробництва зеленого водню

«Компанія прийняла остаточне інвестиційне рішення про будівництво установки SAF/HVO, а також двох установок для виробництва зеленого водню, який буде використовуватися у виробництві біопалива», — йдеться у заяві OMV Petrom.

«Завдяки інвестиціям, про які ми оголосили сьогодні, ми зможемо замінити імпорт біопаливом, виробленим тут, в Румунії. Для наших клієнтів це означає впевненість у якості продукції та менші викиди вуглекислого газу», — зазначив Раду Чепрау, член виконавчої ради OMV Petrom, відповідальний за переробку та маркетинг. 

Інвестиції в установку з виробництва екологічного авіапального та біодизеля становитимуть €560 млн, а потужність — 250 тис. т/рік. Установка виготовлятиме в основному SAF та екологічне дизпальне, а також побічні продукти — біонафту та біо-LPG, які використовуються в хімічній промисловості. В компанії кажуть, що гнучкість установки дозволяє регулювати асортимент продукції відповідно до ринкового попиту та наявної сировини.

Цей біозавод на базі НПЗ Petrobrazi споживатиме близько 11 тис. т водню на рік. Більшу його частину забезпечуватимуть дві нові установки з виробництва «зеленого» водню, які побудує компанія. Інвестиції у дві установки зеленого водню загальну потужністю 55 МВт оцінюються приблизно в €190 млн. Вони вироблятимуть 8 тис. тонн водню на рік. 

Починаючи з 2028 року, компанія зможе виготовляти в Румунії близько 250 тис. т екологічного палива на рік.