Окупаційна влада Криму на тлі гострого дефіциту пального та зростання цін планує надати субсидії деяким мережам АЗС. Про це повідомив на своїй інтернет-сторінці Центр національного спротиву (ЦНС).
«Починаючи з вересня в Криму спостерігаються проблеми з паливом. Оскільки відбулося зниження обсягів відвантаження автомобільного палива із російських нафтопереробних заводів на ТОТ АР Крим», – йдеться у повідомленні.
Проблеми з постачання палива обумовлені передусім порушенням логістичних маршрутів, які виникли після пошкодження Керченського мосту, а також загальним дефіцитом пального на російському ринку.
Враховуючи низьку купівельною спроможність жителів Криму, російська окупаційна адміністрація має на меті створити нові механізми субсидування окремих мереж АЗС, щоб уникнути майбутнього зростання цін на пальне, кажуть в ЦНС. Однак таке рішення створить передумови для закриття тих АЗС, які не будуть отримувати субсидій, підуреслюється у повідомленні ЦНС.
За даними Кримстату (контролюється окупантами), середня вартість основних видів автомобільного палива з початку травня до вересня зросла на 11-18%. Так, бензин АИ-92 подорожчав на 11,7%, АИ-95 – 11%, дизельне пальне – на 17,9%. В абсолютних значеннях літр дизеля зріс у середньому на 10,44 рубля, АИ-92 – на 6,03 рубля, АИ-95 – на 6,22 рубля.
Як повідомлялося, на АЗС в Криму у вересні спостерігається гострий дефіцит дизпального, представники російської окупаційної адміністрації заявили, що завозять запас ДП на чотири дні.
Також повідомлялося про відсутність пального на АЗС в окупованій частині Запорізької області, в чому окупанти звинуватили власника компанії TES Сергія Бейма, якому вони передали АЗС українських операторів, зокрема понад 20 заправок AMIC.
Намагаючись зменшити продажі пального за кордон та приборкати зростання цін на внутрішньому ринку, російське міністерство енергетики збирається запровадити ліцензії на експорт нафтопродуктів, видавши дозволи тільки нафтопереробним заводам.