Ініціатори проєкту «ОКО ЗА ОКО» – мережа АЗК ОККО й фонд «Повернись живим»  – отримали від виробника «Укрспецсистемс» усі 25 резервних БпЛА для розвідувальних комплексів «ШАРК». Про це ОККО повідомила на своєму сайті.

Ці «пташки» дозволять оперативно замінювати втрачені у боях безпілотники з уже розгорнутих комплексів аеророзвідки Сил оборони. Вони придбані завчасно, щоб уникнути затримок з заміною техніки після можливих втрат, кажуть в компанії.

«Самі літаки можуть прожити від одного вильоту до місяців активної служби. При цьому наземна станція управління, катапульта, комплект ЗІПів – більшість вартості комплексу «ШАРК» – лишається і далі працює. Поповнювати потрібно лише літаки», – пояснили у фонді «Повернись живим».

Усього в рамках ініціативи «ОКО ЗА ОКО» було акумульовано 325 млн грн на придбання 25 розвідкомплексів «ШАРК». Нагадаємо, в рамках проєкту мережа відраховувала 1 грн з кожного проданого літра брендового пального Pulls на закупівлю комплексів. Зараз на передовій працює уже 19 із них. Останні 6 «ШАРКІВ» незабаром також буде передано на озброєння ЗСУ. Ця техніка дає змогу відстежувати рух ворога, ефективно коригувати вогонь артилерії та виконувати низку інших бойових завдань.

Зараз триває проєкт OKKO «Озброїмо ТрО до зубів», мета якого – зібрати 400 млн грн на озброєння для бригад територіальної оборони. Гроші накопичуються за такою самою схемою – компанія перераховує 1 грн з кожного літра Pulls . Станом на сьогодні зібрано 65% від необхідної суми, повідомили в OKKO.