9 лютого, 2024, 17:40

ТОВ «ОДЕСА ОІЛ» неправомірно відмовлено у видачі ліцензії на право роздрібного продажу пальним та зберігання. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.   

ТОВ «ОДЕСА ОІЛ» (власник – Лілія Нейміллер; директор – Кирило Лебзяк) у червні 2023 року звернулось до суду з позовом до ГУ ДПС в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії. Позовні вимоги обґрунтовані неправомірністю відмови у видачі ліцензій на право роздрібного продажу пальним та зберігання через відсутність у складі поданих для отримання ліцензій документів: актів вводу в експлуатацію об'єкта або актів готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікатів про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів зазначених у місці у місці роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального та роздрібної торгівлі пальним. 

Крім того, позивач зазначив, що об'єкти АЗС (смт Великодолинське; траса Одеса-Рені, Білоліська сільська рада, Одеська обл.) є рухомим майном, не пов'язаним із земельною ділянкою фундаментами, яке не може бути введено в експлуатацію згідно містобудівного законодавства. Зазначені АЗС являють собою модульну установку заводського виготовлення, яка може бути вільно переміщена за допомогою вантажнотранспортних засобів без втрати функціонального призначення, що підтверджуються технічною документацією. 

Оскільки конструкції АЗС змонтовані па 2 плитах, без будь якого заглиблення та без улаштування котловану, суд дійшов висновку, що розміщення АЗС не може вважатися виконанням будівельних робіт, відповідно, не потребує введення в експлуатацію. Відтак, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 07.09.2023 позов задоволено. Не погоджуючись з таким рішенням суду, ДПС подала апеляційну скаргу, в якій просила скасувати рішення суду та постановити нове – про відмову у задоволенні позову ТОВ «ОДЕСА ОІЛ». Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 14.12.2023 апеляційну скаргу ГУ ДПС в Одеській області залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.